Odborové sdružení Precheza
Pro vstup do členské sekce je nutné být přihlášen.

Os.číslo zaměstnance:

Heslo:

registrovat se
zapomněli jste heslo?


Úvod

Naše základní odborová organizace se rozhodla pro zvýšení komunikace a informovanosti se svými členy i zaměstnanci Prechezy založit své vlastní webové stránky.
Stránky by měli informovat o činnosti nejen naší odborové organizace a podniku, ale i prezentovat různé pořádané akce a hlavně zvýšit povědomí a zájem i u mladší generace našich zaměstnanců.

Odbory

jsou sdružení zaměstnanců, založené s cílem prosazovat jejich pracovní, hospodářské, sociální a jiné zájmy. Odbory jednají jménem pracovníků, které zastupují, pokud jednají se zaměstnavatelem nebo státem, například ohledně výše mezd nebo pracovních podmínek.
Prosazovat zájmy všech zaměstnanců? Je nás tu kolem 590 zaměsntanců a co člověk to originál, jen se zeptejte blízkých kolegů na jejich zájmy? Varianty odpovědí je spousty: mě stačí ať to tu doklepu do důchodu, já chci přidat peníze, já chci ubrat práce, já nechci chodit na obědy, já se z těch směn zblázním, já v té špíně dělat nebudu, no hlavně ať mě nevyhodí kam bych šel,......
Proto je náš úkol dosti nelehký a často nelze uspokojit každého.
Za náš hlavní úkol považujeme dohlížení na dodržování zákona, bezpečnosti práce a na vyjednávání si v Kolektivní smlouvě o něco lepších pracovních podmínek než je dáno Zákoníkem práce.
Což ne v každém soukromém podniku patří k samozřejmosti. V Precheze se již tyto výhody staly samozřejmostí, zaměstnanci si je ani neuvědomují. Díky vysokému počtu odborářů máme silnou oporu a doufáme, že se nám bude dařit vyjednávat i v budoucnu.

odboryprecheza.cz        web-klanica